dr n. med. Piotr Janosz

specjalista ginekolog-położnik

Specjalista ginekologii i położnictwa. Absolwent i doktorant Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Zastępca Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala na Siemiradzkiego w Krakowie. W latach 1997-2009 był Ordynatorem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w zawodzie.

Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w konferencjach i zjazdach naukowych. W Centrum Medycznym EUROMED świadczy szeroki wachlarz usług z zakresu położnictwa i ginekologii, w tym estetycznej i endokrynologicznej. Zajmuje się kompleksową profilaktyką schorzeń ginekologicznych oraz diagnostyką i leczeniem zachowawczym i operacyjnym chorób kobiecych.

Przyjmuje pacjentki starające się o dziecko, jak również pacjentki ciężarne, wykonuje badania USG oraz badania KTG. Ma także duże doświadczenie w przeprowadzaniu i interpretowaniu badania USG piersi. Zajmuje się również problemami świadomego planowania rodziny z  wykorzystaniem współcześnie dostępnych metod antykoncepcyjnych, w tym aplikuje wkładki wewnątrzmaciczne hormonalne (np. Mirena) i niehormonalne. Na sali operacyjnej przeprowadza szereg zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, m.in. korekcje blizny po cięciu cesarskim, usunięcie ze sromu zmian patologicznych, rekonstrukcje błony dziewiczej, zmniejszenie warg sromowych, operacje plastyczne pochwy i krocza. Ponadto wykonuje także operacje na szyjce macicy, jak konizacja, amputacja, plastyka czy usunięcie polipa z wyłyżeczkowaniem kanału szyjki macicy. Operuje też wysiłkowe nietrzymanie moczu.