dr n. med. Monika Kabzińska-Turek

specjalista ginekolog-położnik, ginekolog-onkolog

Jest specjalistą ginekologii i położnictwa oraz ginekologii onkologicznej i doktorem nauk medycznych – praca doktorska dotyczyła zagadnień wczesnego wykrywania i leczenie stanów przednowotworowych raka szyjki macicy.

Pracuje jako adiunkt - nauczyciel akademicki w Katedrze Ginekologii i Położnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz w specjalista w Oddziale Kliniki Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Przez wiele lat nabywała cenne doświadczenie w wielu oddziałach zespołu klinik Katedry Ginekologii, Położnictwa i Onkologii UJ. W tym samym czasie ukończyła liczne kursy i szkolenia, zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Jest wykładowcą na kursach dla lekarzy specjalizujących się w ginekologii i położnictwie i ginekologii onkologicznej oraz sympozjach naukowych. Swoje doświadczenie zawodowe poza Kliniką Ginekologii i Onkologii CMUJ zdobywała pracując m.in. w specjalistycznych poradniach na terenie Miasta Tarnowa oraz Krakowa.

Jej zainteresowania zawodowe skupiają się przede wszystkim na ginekologii oraz ginekologii onkologicznej, w tym leczeniu operacyjnym schorzeń z zastosowaniem nowoczesnych metod endoskopowych diagnostycznych i zabiegowych. Wykonuje histeroskopię oraz kolposkopię z pobraniem wycinków z szyjki macicy. Zajmuje się również problemami antykoncepcji, w tym zakłada wkładki wewnątrzmaciczne hormonalne (np. Mirena, Kyleena).

W praktyce zajmuje się prowadzeniem ciąży fizjologicznej i patologicznej, także u pacjentek z ciążą wysokiego ryzyka wymagających ponadstandardowej, kompleksowej opieki medycznej. W jej obszarze zainteresowań znajdują się także zagadnienia związane z diagnostyką i leczeniem niepłodności u kobiet . Wykonuje  nowoczesne, mało inwazyjne ,dokładne badanie drożności jajowodów metodą HysterosalpingoFoamSonography (HyFoSy) .

 Zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną zarówno w zakresie ginekologii jak i położnictwa oraz patologii ciąży, w tym badaniami 3D/4D. Posiada prestiżowy certyfikat umiejętności londyńskiej Fetal Medicine Fundation (FMF) potwierdzający wysokie kompetencje w zakresie wykrywania nieprawidłowości anatomicznych oraz skriningu wad genetycznych u płodów.

Posiada wyjątkowe podejście do pacjentek w wieku młodzieńczym, rozumie i diagnozuje problemy okresu młodzieńczego zapewniając fachowy i jednocześnie bezstresowy kontaktu pacjentki z lekarzem .