lek. med. Mateusz Ostachowski

Specjalista urolog

Absolwent Wydzału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. Pracuje w Oddziale Klinicznym Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz w Centrum Leczenia Niepłodności Parens w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU), European Association of Urology (EAU) oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego (PTA). Europejski Egzamin Specjalizacyjny i Certyfikat EBU (European Board of Urology) uzyskał z wyróżnieniem.

Regularnie uczestniczy w międzynarodowych i krajowych zjazdach oraz konferencjach naukowych, stale poszerzając i aktualizując swoją wiedzę. Autor licznych doniesień zjazdowych i publikacji naukowych. Uczestnik praktyk i warsztatów zagranicznych.

Ukończył liczne kursy i szkolenia, m.in. kursy chirurgii laparoskopowej, małoinwazyjnego endoskopowego leczenia chorób prostaty i kamicy dróg moczowych, kurs leczenia niepłodności i andryologii, kursy USG układu moczowego i prostaty.

Specjalizuje się w leczeniu niepłodności męskiej, zaburzeń erekcji (wzwodu), diagnostyce i leczeniu nieprawidłowego stężenia testosteronu, obniżonego libido oraz wytrysku przedwczesnego. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem łagodnych i nowotworowych chorób nerek, moczowodów, pęcherza moczowego, prostaty, jąder oraz prącia.

W Centrum Medycznym EUROMED konsultuje pacjentów, wykonuje badanie USG ukladu moczowego i moszny, a także przeprowadza zabiegi operacyjne z powodu stulejki i krótkiego wędzidełka, wykonuje biopsje prostaty oraz usuwa nieprawidłowe zmiany moszny i prącia.