Leczenie niepłodności

Niepłodność definiujemy jako niemożność zajścia w ciążę pomimo roku regularnego współżycia (lub 6 miesięcach jeżeli kobieta jest starsza niż 35 lat). W takiej sytuacji Pacjentka powinna zgłosić się na konsultację do lekarza ginekologa który pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem. W Centrum Medycznym EUROMED oferujemy pełną diagnostykę i leczenie niepłodności m.in.:

  • monitoring cyklu - badanie ultrasonograficzne i badanie poziomów hormonów
  • badanie drożności jajowodów metodą HyCoSy
  • badania hormonalne i mikrobiologiczne
  • diagnostyka zabiegowa endoskopowa - histeroskopia i laparoskopia - wykonywane na miejscu lub w ośrodkach współpracujących
  • konsultacje urologiczne i andrologiczne dla Panów
  • leczenie z wykorzystaniem metod naprotechnologii
  • przygotowanie do technik wspomaganego rozrodu - inseminacji domacicznej i zapłodnienia pozaustrojowego (In Vitro). Zabiegi odbywają się w Krakowie w Centrum Parens.

LECZENIE NIEPŁODNOŚCI - ROZRÓD WSPOMAGANY

 

Stosowane we współczesnej medycynie techniki wspomaganego rozrodu (ART - assisted reproductive technology) to inseminacja domaciczna (IUI) oraz zapłodnienie pozaustrojowe (IVF). Używa się ich, gdy dotychczasowe leczenie zachowawcze nie przyniosło efektu, lub gdy nie ma możliwości uzyskania ciąży w sposób naturalny. Ideą technik wspomaganego rozrodu jest uzyskanie ciąży z pominięciem jednego lub kilku etapów naturalnego zapłodnienia.

- Inseminacja domaciczna polega na podaniu odpowiednio wypreparowanego nasienia męża/partnera lub dawcy bezpośrednio do jamy macicy pacjentki. Skuteczność zabiegu to 15%.

- Zapłodnienie pozaustrojowe polega na uzyskaniu zarodków z komórki jajowej pacjentki i plemnika męża/partnera lub dawcy w laboratorium. Po okresie obserwacji zarodki podawane są do jamy macicy w której po implantacji rozwijają się dając upragnioną ciążę. Kluczowym i najtrudniejszym etapem zapłodnienia pozaustrojowego jest zabieg punkcji jajników który ma na celu pobranie od Pacjentki komórek jajowych. Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym w Krakowie w Centrum Parens. Skuteczność zabiegu to ok 50%