Chirurgia plastyczna

Chcemy aby nasi Pacjenci mieli możliwość nie tylko poprawienia jakości swojego życia poprzez operacje, które są niezbędne aby żyć aktywnie i bez bólu, lecz również mieli szansę na poprawienie swojej urody a co za tym idzie samopoczucia. Podczas konsultacji z doświadczonym chirurgiem plastycznym pacjenci mogą dowiedzieć się o metodzie ewentualnego leczenia, przeciwwskazaniach, a także poradzić się czy warto takie leczenie podejmować oraz jakie są szanse na zadowalający efekt. Oprócz niezwykle popularnej chirurgii oferujemy również zabiegi z zakresu modelowania sylwetki (liposukcja, plastyka brzucha) czy zabiegi korekcyjne twarzy (korekcja nosa, lifting twarzy) i inne.

 

Pomniejszenie piersi

Według ostatnich badań pewien procent kobiet zmaga się z problemami zbyt dużych piersi. Nadmierny rozmiar piersi może być nie tylko przyczyną problemów natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Duże piersi powodują często bóle oraz skrzywienia kręgosłupa szyjnego i piersiowego, utrudniając tym samym codzienną aktywność życiową. Przerost piersi może wystąpić po okresie karmienia, w wyniku otyłości lub jako skutek zmian hormonalnych po okresie menopauzy. Zdarza się też u bardzo młodych kobiet jako cecha wrodzona.

Powiększenie piersi

Zabieg powiększenia piersi polega na wszczepieniu odpowiednio ukształtowanych protez (implantów), składających się z elastycznej silikonowej otoczki wypełnionej żelem silikonowym lub fizjologicznym roztworem soli. Protezy umieszcza się pod mięśniem – w wytworzonej chirurgicznie przestrzeni, pomiędzy mięśniami klatki piersiowej (mięśniami piersiowymi), a ścianą klatki piersiowej lub pod gruczołem – pomiędzy gruczołem, a mięśniami piersiowymi.

Odessanie tłuszczu /liposukcja/

Liposukcja jest to zabieg polegający na usunięciu pokładów tłuszczu z takich miejsc jak: brzuch, pośladki, uda, ramiona, łydki. Trzeba jednak podkreślić, że liposukcja nie jest metodą leczenia otyłości, nie ma również wpływu na jędrność skóry, co jest istotne w przypadku leczenia cellulitu. Główną ideą odsysania tłuszczu jest więc przede wszystkim modelowanie kształtu ciała. Przyjmuje się, że podczas jednego zabiegu nie wolno przekroczyć ilości w granicach 3–4 litrów tłuszczu.

Plastyka powłok brzucha /abdominoplastka/

Zmiany popołogowe u kobiety najbardziej widoczne są w okolicach brzucha. Nic dziwnego, skoro przez dziewięć miesięcy jest to miejsce gdzie „mieszka” przyszły potomek. Niestety stan ten skutkuje naciągniętą, pomarszczoną skórą. Jedynym ratunkiem w takim przypadku może być plastyka powłok brzucha, zwana inaczej abdominoplastyką.

 

Usunięcie zmarszczek powiek dolnych lub górnych /blefaroplastyka

Korekcja powiek (blefaroplastyka) jest to zabieg usuwający przede wszystkim nadmiar skóry, nadmiar tłuszczu jak również przepukliny tłuszczowe powiek górnych i dolnych. Plastyka powiek może skorygować ich opadnięcie lub tzw. worki pod oczami, a więc cechy wyglądu bardziej starego i zmęczonego. Przy bardziej nasilonych zmianach pacjenci mogą nawet mieć kłopoty z prawidłowym widzeniem.

Chirurgiczna korekcja odstających uszu

Zabieg polega on na wykonaniu odpowiedniego nacięcia na tylnej stronie małżowiny usznej. Chirurg w ten sposób odsłania chrząstkę i następnie modeluje ją tak by uzyskać upragniony kształt. Na samym końcu umieszcza za uchem, w miejscu nacięcia, odpowiednie szwy niewchłaniane i zakłada na okres około 2 tygodni odpowiedni opatrunek.

 

Plastyka korekcyjna nosa

Do najczęstszych przyczyn operacji nosa należą zmiany jego wyglądu. Często występujące są również wrodzone lub pourazowe skrzywienia przegrody nosa i/lub piramidy nosowej. Skrzywienie przegrody nosowej dużego stopnia wywołuje utrudnienia w oddychaniu, a związku z tym niedotlenienie, notoryczne zmęczenie, senność i częste infekcje. Operacja w tym przypadku przynosi ogromną ulgę i poprawia ogólny stan pacjenta.

Usunięcie zmarszczek twarzy /Face lifting/

Face lifting jest niezwykle popularnym i bardzo często wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgii estetycznej. Główną jego ideą jest odwrócenie procesu starzenia poprzez podciągnięcie skóry w określonych miejscach (czoło, policzki, szyja). W efekcie następuje rewitalizacja twarzy, poprawienie jej konturów i wygładzenie zmarszczek. Przy face liftingu zarówno u kobiet jak i u mężczyzn nacięcia wykonuje się w tych samych miejscach w okolicy skroni tuż przed małżowiną uszną, wokół płatka usznego, poza uchem i dalej – w obszarze owłosionym. Usuwa się nadmiar skóry uzyskując jej odpowiednie napięcie i wygładzenie.

Botoks – medycyna estetyczna

Botoks to neurotoksyna wytwarzana przez bakterię potocznie nazywaną pałeczką jadu kiełbasianego. Leczenie nim jest prostą, nie chirurgiczną metodą, pozwalającą wygładzać głębokie bruzdy pomiędzy brwiami. Toksyna botulinowa  wprowadzana jest za pomocą nakłuć w określony mięsień odpowiedzialny za mimikę części twarzy. Preparat blokuje odbieranie przez owe mięśnie impulsów nerwowych, co powoduje ich rozluźnienie. W efekcie następuje wygładzenie zmarszczek. Botoks może być wstrzykiwany również pod skórę w okolicy oczodołów, na czole oraz między brwiami. Neurotoksyna wygładza też bruzdy na szyi i zapobiega opadaniu skóry w kącikach ust. Jest także idealnym rozwiązaniem dla osób, które nadmiernie się pocą. Jego wstrzyknięcie powoduje zablokowanie impulsów nerwowych wędrujących do gruczołów potowych w wyniku czego następuje ograniczenie w wydzielaniu potu.

Lipoliza – medycyna estetyczna

Podczas tego zabiegu fosfatydylocholina (aktywna substancja pochodzenia roślinnego) jest bezpośrednio wstrzykiwana do zlokalizowanego w pewnym obszarze ciała tłuszczu. Działanie tego preparatu polega na rozpuszczaniu i eliminowaniu tkanki tłuszczowej. W trakcie tego procesu skóra ulega obkurczeniu, staje się elastyczna i tworzy gładką powierzchnię. Do leczenia mogą być zakwalifikowane następujące obszary: podbródek, okolica żuchwy, brzuch, ginekomastia u mężczyzn, ramiona, plecy, uda, pośladki.

Powiększanie ust – medycyna estetyczna

Od jakiegoś czasu coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi związane z poprawą kształtu oraz powiększeniem ust. Pacjentki mają do wyboru szeroką gamę środków, które w rękach doświadczonego specjalisty gwarantują pełne powodzenie. Od kilku lat najpopularniejszą metodą powiększania ust jest wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego, których efekty utrzymują się od paru miesięcy do wielu lat. Jako, że kwas hialuronowy występuję naturalnie w przestrzeni zewnątrzkomórkowej skóry jest on całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu.

Korekcja piersi z ich podniesieniem i powiększeniem

Niektóre kobiety doświadczają rozległego nabrzmienia piersi podczas okresu ciąży. Nabrzmienie to powoduje rozciągniecie skóry. Po okresie ciąży i karmienia piersią następuje utrata tkanki tłuszczowej i gruczołowej i w efekcie pojawia się obwisły biust. Żadne ćwiczenia w tym przypadku nie pomogą w powrocie do naturalnego wyglądu piersi, dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się na operacje podniesienia piersi. Zabieg polega na wypełnieniu pustego gruczołu piersiowego odpowiednim implantem piersiowym, który jednocześnie nada oczekiwany kształt.